Metabolic Balance

Výživové poradenství

Co je to metabolic balance?

Metabolic balance je výživový program určený pro úpravu látkové výměny a tělěsné hmotnosti. Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu na základě dlouholetých zkušeností. S jeho pomocí můžete individuálně změnit Vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě - a uzpůsobit Váš jídelní plán na míru Vašemu metabolismu. Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam potravin, který je vyhotoven na základě Vašich aktuálních laboratorních výsledků a údajů  o zdravotním stavu. Probíhá ve 4 fázích  a umožní Vám

 1. trvale vyřešit Vaše problémy s váhou.
 2. preventivně a celkově podpořit Vaše zdraví.

Jak působí Metabolic Balance?

Váš individuální jídelní plán spojí Vaši osobní „tělesnou chemii“ s patřičnou „chemií potravin“ - v těle tak nastane nová metabolická rovnováha. Nejenže tělu dodáváte všechny zdravé a pro Vás nezbytné živiny a minerální látky, ale mnohem důležitější je, že přijímáte přesně ty živiny, které Vaše tělo potřebuje, aby se látková výměna dostala do rovnováhy. Váš plán zohlední Váš zdravotní a tělesný stav a vztahuje se proto čistě na Vás a Vaše údaje.

Proč funguje Metabolic Balance?

Váš plán si klade za cíl podpořit Váš zdravý metabolizmus a úpravu Vaší hmotnosti. Aby se Vám to pokud možno bez problémů a v dohledném časovém rozmezí podařilo, stojí Vám k dispozici speciálně vyškolení certifikovaní poradci, kteří Vás budou doprovázet. Ať lékaři, lékaři pro alternativní a přírodní medicínu, či poradci pro výživu – vhodného metabolic balance poradce najdete v rubrice Hledat poradce.

Jak docílí Metabolic Balance redukci hmotnosti? 

Trvalý přechod na vyhovující a vyvážené stravování předchází dlouhodobě, především v kombinaci s přiměřenou pohybovou aktivitou, onemocnění civilizačními chorobami. Znovuobnovení přirozené rovnováhy ve stravování způsobí současně i obnovení Vaší zdravé tělesné (rovno)váhy.

Současně podporujete výkonnost a koncentraci a zlepšujete celkovou energii.

Spíte vydatněji, Vaše tělesné i psychické síly rostou – cítíte se celkově lépe, plni energie a zdraví a je to na Vás i vidět. Při dodržování programu metabolic balance šetrně chrání svalová hmota a vazivo - odbourává se jen tuková tkáň, takže Vaše pokožka zůstává pevná a hladká.

V jakém případě bych se měl/la programu metabolic balance zúčastnit?

Účast na programu je smysluplná a vhodná, pokud hledáte trvalé řešení problému s Vaší hmotností a chcete zdravě zhubnout, jestliže již máte zdravotní problémy, které souvisejí s nadváhou či nesprávnými stravovacími návyky. To mohou být například onemocnění jako cukrovka typu II., revma, chronická migréna, vysoký krevní tlak, poruchy látkové výměny tuků, a mnoho dalších, chcete-li být, nezávisle na věku, fit, plni energie a v dobré formě.

Jakým způsobem se mohu programu Metabolic Balance zúčastnit?

Zde jsou tři jednoduché kroky k Vašemu osobnímu úspěchu a k dosažení cíle. 

Nabízíme:

 • Vstupní poradenská konzultace (měření tuků, svalové hmoty, vody, stanovení cíle)
 • Vyhotovení a vyhodnocení individuálního jídelního plánu na základě laboratorních výsledků
 • Pravidelné poradenství během účasti na programu, po dobu 6-ti měsíců od zahájení

Ve Wellness Rooseveltova se vám odborně věnuje poradkyně pro výživu Irena Honzáková.

Ceny programu Metabolic Balance:

 1. Zlatý balíček
  Sestavení jídelního plánu , poradenství nejméně 10 konzultací během 6ti měsíců, recepty na metabolická jídla, ukázky a ochutnávky metabolických jídel, pomoc při nákupu v bioprodejnách.
  Cena 10900,-

 2. Stříbrný balíček
  Sestavení jídelního plánu , poradenství nejméně 10 konzultací během 6ti měsíců, recepty na metabolická jídla.
  Cena 9900,-

 3. Bronzový balíček
  Sestavení jídelního plánu, poradenství nejméně 10 konzultací během 6 měsíců.
  Cena 8900,-
Vstupní, individuální konzultace, vážení a měření
900,-