Pilates

Pilates je cvičební systém, který rovnoměrně posiluje tělo a zlepšuje jeho držení. Důraz je přitom kladen na správné dýchání, koncentraci, kontrolu pohybů, přesnost a plynulost cviků. Cviky se zaměřují na posílení tzv. silného centra (oblast beder, břicha od pupku dolů a hýždí), ze kterého všechny pohyby vycházejí.

Metoda používá jemné, pozvolné cviky, které zvětšují svalový tonus, protahují tělo a zvětšují sílu a ohebnost svalů i kloubů. Cvičení ve své komplexnosti vyžaduje plnou soustředěnost klienta a tím mu pomáhá relaxovat od každodenních starostí a problémů. Důležitější než velký rozsah pohybu je plynulost, pomalé tempo a správné provedení cviků se zapojením hlubokého stabilizačního systému a centra těla. Centrum těla (tzv. Power house) leží v oblasti břicha a ohraničují ho pánevní dno, příčný břišní sval, spodní zádový řetězec a bránice.

Posilování a protahování vnitřních svalů vede k lepšímu držení těla, stabilizuje páteř, odstraňuje bolesti zad či páteře, pomáhá klientům i v každodenním životě k lepším pohybovým návykům, vede k celkovému zeštíhlení siluety těla. Během cvičení vnímejte svoje tělo a naslouchejte svým pocitům, cvičíte pro svůj dobrý pocit a pohodu.

Individuální pilates na podložce

Max. počet cvičenců jsou 2 osoby.

Rezervace po domluvě přes recepci WR 

60min
860,-